A projektről

Együttműködés 

A PAPIRI füzet az Európai Unió Erasmus+ programja és az Injuve (Spanyolország) által finanszírozott 2. kulcsintézkedés "Együttműködés az ifjúság területén" program keretében jött létre. A projektben 5 partnerszervezet vett részt olyan országokból (Spanyolország, Törökország, Magyarország, Görögország és Belgium), ahol különösen nagy szükség van innovációra és támogatásra a bevándorló és menekült hátterű fiatalok nem formális oktatási ágazatba való bevonása érdekében. 

A különböző profilú partnerek változatos tapasztalatai döntő fontosságúak voltak, mivel sokféle perspektívát, meglátást és szakértelmet vittek a projektbe, lehetővé téve számunkra, hogy a menekültek és bevándorlók egyedi igényeihez igazodó, befogadóbb és kulturálisan érzékenyebb pedagógiai megközelítéseket dolgozzunk ki. 

A kiadvány az együttműködésen alapuló megközelítésünkről tanúskodik. A helyi szükségletfelmérés lehetővé tette számunkra, hogy összehangoljuk célkitűzéseinket, mielőtt folyamatos visszajelzés és értékelés révén létrehoztuk és kiigazítottuk forrásainkat. 

Tesztelés

A PAPIRI projekt célja olyan anyagok kidolgozása volt, amelyek érdekesek, könnyen érthetőek és a fiatalokkal - köztük menekültekkel és bevándorlókkal - foglalkozó szervezetek igényeihez igazodnak. E cél elérése érdekében a partnerek 2022 októberében oktatókat és partnereket küldtek egy képzési rendezvényre Magyarországra, Budapestre, amelynek az Artemisszió adott otthont. A rendezvény ideális helyszínt biztosított a területen dolgozó szakemberek számára, hogy részt vegyenek a füzet kulcsfontosságú anyagainak tesztelésében és fejlesztésében. A rendezvényen előkészített, tesztelt, értékelt és továbbfejlesztett tevékenységek a nyelvtanulásra, a pszichoszociális támogatásra, a kultúrák közötti kommunikációra és a tudatos előítéletekre vonatkozó képzésre összpontosítottak. 

Az egyhetes képzés bőséges időt biztosított az interaktív foglalkozásokra, műhelymunkákra és megbeszélésekre. A résztvevőknek lehetőségük volt megosztani tapasztalataikat és szakértelmüket, hozzájárulva a kiadvány tartalmának kidolgozásához és finomhangolásához. A közös tanulás együttműködő és támogató légkörben zajlott, lehetővé téve a partnerek számára, hogy dinamikusan és elkötelezetten dolgozzanak együtt. 

A projektvezetők a Lleidában (Spanyolország), Budapesten (Magyarország) és Kalamatában (Görögország) tartott nemzetközi találkozókat is felhasználták arra, hogy gyakorlati műhelymunkák és interaktív ülések keretében vizsgálják meg és adjanak visszajelzést a kiadvány tananyagáról. Cél volt a tartalom finomítása és a hatékonyság biztosítása az integráció elősegítése és a kultúrák közötti kommunikáció terén. 

Tudj meg többet a partnerekről!