Project partners

Az Associació PROSEC egy nonprofit szervezet a spanyolországi Lleidában, amely a társadalmilag kirekesztett csoportokat segíti, javítva a kiszolgáltatott gyermekek, fiatalok, családok és felnőttek oktatását, képzését és szociális körülményeit. Különböző részlegeket foglal magában, amelyek nemformális oktatást, ifjúsági/családtámogatást, gyermekösztöndíjakat, párhuzamos iskoláztatási programokat és ifjúsági programokat biztosítanak magasan képzett szociális pedagógusok által, akiket önkéntesek segítenek. A szervezet képzési és foglalkoztatási részlege a veszélyeztetett fiatalok/felnőttek integrációját célozza a munkavállalási lehetőségek javítását célzó munkaorientációs és képzési tanfolyamokon keresztül. A Prosec különböző európai együttműködési és mobilitási projekteket is vezetett, köztük a Key Action 2 projekteket, amelyek olyan különböző témákban folytak, mint az önkéntesség a hátrányos helyzetű fiatalok számára, a rasszizmus a sportban és a kompetenciaérvényesítés a munkanélküli fiatal felnőttek számára. 

Az ankarai székhelyű Uluslararasi Genclik Aktiviteleri Merkezi Dernegi (International Youth Activities Centre Association - IYACA) arra ösztönzi a fiatalokat és az ifjúsági munkásokat, hogy önkéntes és nemformális oktatási foglalkozásokon vegyenek részt, amelyek különböző szempontokból elősegítik a személyes fejlődést. A szervezet célja egy magabiztos, kulturálisan tudatos, problémamegoldó, a különböző kultúrákat befogadó ifjúság nevelése. Az IYACA célja továbbá, hogy felhívja a fiatalok és az ifjúságsegítők figyelmét a különféle önkéntes és mobilitási lehetőségekre, támogassa az uniós eszméket, és elősegítse a nemzetközi perspektívák kialakulását az érdeklődési köreiken belül. Kiemelten kezeli továbbá a fiatalok, a kisebbségek és a bevándorlók segítését abban, hogy erős helyi kapcsolatrendszereket, globális elképzeléseket és társadalmi szerepvállalást alakítsanak ki, valamint elősegítsék a társadalmi, kulturális, művészeti és szakmai fejlődésüket. Az IYACA széles körű tapasztalatai és nemzetközi hálózatai révén a résztvevőik és kedvezményezettjeik számára elősegíti a fiatalok aktív részvételét a társadalmi és gazdasági életben, befolyásolva a döntéshozatalt, a fenntartható ifjúságpolitika fejlesztését, az egész életen át tartó tanulást és a munkaerő-piaci elkötelezettséget. 

A K.A.NE. egy görög civil szervezet Kalamata városában, amely az ifjúság fejlesztését, a társadalmi befogadást, a szakképzést és a kulturális tanulást támogatja. Céljuk az aktív állampolgárság és a fejlődés az oktatáson keresztül, a hátrányos helyzetű fiatalokat, a bevándorlókat és a menekülteket megcélozva. A K.A.NE. által működtetett Kalamata Ifjúsági Központ több mint 5000 tagját vonja be a befogadó műhelymunkákba, hangsúlyt fektetve a migránsok, menekültek és romák integrációjára. A K.A.NE. Képzési Központ különböző innovatív szakmai programokat kínál. A Kalamata utcai fesztivál, amely az év nagy eseménye, a városi művészet, a sport és a zene révén elősegíti a társadalmi befogadást. A K.A.NE. széles körű tapasztalattal rendelkezik különböző nemzetközi programokban és projektekben is. A szervezet a kutatás, a tartalomkészítés, a képzési eszközök, valamint a fizikai és digitális tanulás terén jeleskedik. Szakterületük továbbá a mobilitás, az önkéntesség, a nem formális tanulás, a szakképzés, a helyi infrastruktúra globális tanulók fogadására való felhasználása és az európai tanulás lehetővé tétele. 

A Welcome Home International arra törekszik, hogy innovatív és progresszív módszereket találjon az újonnan érkezők támogatására, akiknek humánus és befogadó környezetre van szükségük ahhoz, hogy boldogulni tudjanak társadalmunkban. A szervezet olyan gyakorlati projekteket tervez és valósít meg, amelyek célja olyan barátságos környezet kialakítása, ahol az újonnan érkezők és a helyi közösség tagjai elsajátíthatják azokat az eszközöket és információkat, amelyekre szükségük van ahhoz, hogy a beilleszkedés természetes módon történjen. A Welcome Home International szakterülete a nem formális nyelvtanuláshoz szükséges innovatív anyagok és tevékenységek biztosítása, a nők és gyermekek számára létrehozott speciális támogató csoportok, valamint a közösségi szerepvállalás kölcsönös lehetőségeinek megteremtése. A szervezet egyre nagyobb tapasztalattal rendelkezik a különböző európai együttműködési és kollaborációs projektekben végzett munkában. 

Az Artemisszió egy független magyar nonprofit szervezet, amelynek székhelye Budapesten van. A szervezet célja a különböző csoportok közötti kommunikáció elősegítése a kölcsönös megértés és a közösségi összetartás erősítése érdekében. Az elkötelezett csapat interkulturális képzések, oktatási programok és mobilitási ifjúsági projektek révén segíti a szociálisan és kulturálisan hátrányos helyzetű csoportok integrációját. A szervezet akkreditált interkulturális képzést is nyújt különböző szakemberek számára. Az Artemisszió a kritikus esetek és a vitaszínház alkalmazásával jártas az egyéni fejlődés támogatásában számos területen, beleértve az önismeretet, a kommunikációt, a konfliktuskezelést és a hátrányos helyzetű csoportok befogadását. A szervezet a "Mira" nevű interkulturális közösségi terében különböző csoportokkal mentorprogramokat folytat, és különböző kreatív és művészeti alapú tevékenységeken dolgozik együtt velük. A hosszú távú projektek, a képzés és az innovatív oktatás terén szerzett tapasztalataikkal a társadalmi, etnikai, nyelvi és kulturális sokszínűséggel foglalkoznak. Emellett a befogadásra, a kisebbségekkel való foglalkozásra és a pedagógiai innovációra összpontosító globális projekteket vezetnek és vesznek részt.